Uczeń

  • Samorząd Uczniowski

    Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego — Jacek Giezgała,

    zastępca —  Natalia Dulęba,

    skarbnik — Adrian Pępczak.

    Pozostali członkowie:

    • Bartłomiej Kępa
    • Marcel Mazurkiewicz
    • Bartosz Krupa
    • Weronika Borowiec
    • Wiktoria Derleta
    • Zuzanna Czyż
    • Mikołaj Pawlak
    • Oskar Smal
    • Katarzyna Kowalczyk
    • Amelia Walkiewicz
    • Patryk Jurski
    • Bartłomiej Mączka
    • Jacek Dzik
    • Beata Gutowska
    • Justyna Gębska
    • Emilia Nowak
    • Alicja Kołodziejska
  • Koła zainteresowań


    KOŁO EKOLOGICZNE

    Opiekunowie:  Wikło Małgorzata, Katarzyna Sońta

    Program Koła Ekologicznego:

    • Udział w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej
    • Udział w zbiórce makulatury, baterii, puszek aluminiowych, nakrętek
    • Udział w obchodach Dnia Ziemi
    • Udział w konkursach, rajdach, warsztatach, projektach i innych działania ekologicznych
    • Uczestnictwo w pracach na rzecz szkoły i lokalnego środowiska przyrodniczego
    • Wystawy, wernisaże prac uczniowskich o tematyce ekologicznej i prozdrowotnej
    • Zajęcia plenerowe
    • Współpraca z biblioteką pedagogiczną, miejską, szkolną
    • Współpraca z instytucjami środowiska lokalnego (Starostwem Powiatowym)

    SEKCJA FOTOGRAFICZNA

    Opiekun: Malik Artur

    Program Sekcji Fotograficznej:

    • Rozwijanie zainteresowań sztuką fotograficzną
    • Odkrywanie talentów fotograficznych
    • Rozwijanie zainteresowań, pełniejsze i bardziej celowe korzystanie z możliwości zaplecza komputerowego naszej szkoły
    • Wspomaganie rozwoju indywidualnych talentów
    • Rozwijanie inwencji, wyobraźni i wrażliwości plastycznej uczniów
    • Organizacja wystaw prac podsumowujących dorobek kółka

    KOŁO WOLONTARIATU

    Opiekunowie: Kęczkowska Sylwia, Bożena Chrzanowska

    Program wolontariatu:

    • Angażowanie młodych ludzi do świadomej, dobrowolnej i nieodpłatnej pomocy innym.
    • Rozwijanie wśród młodzieży postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych
    • Aktywizowanie  młodzieży  do  działań  na  rzecz  społeczności  szkolnej i lokalnej o charakterze regularnym i akcyjnym.
    • Wspieranie ciekawych inicjatyw młodzieży.
    • Promocja idei wolontariatu w szkole.
    • Kształtowanie postaw prospołecznych wśród młodzieży, uwrażliwianie na problemy drugiego człowieka i włączanie się w ich rozwiązywanie.
    • Kształtowanie umiejętności działania zespołowego.
    • Zdobywanie doświadczeń w nowych dziedzinach.
    • Zwiększanie samodzielności i efektywności działania młodych ludzi.
    • Aktywna współpraca z instytucjami i organizacjami zaangażowanymi wolontarystycznie w środowisku lokalnym.

    KOŁO RECYTATORSKO-POLONISTYCZNE

    Opiekun: Zagajna-Wiatr Joanna

    Program Koła Recytatorsko-Polonistycznego:

    • Rozszerzanie wiadomości i umiejętności uczniów z wybranych dziedzin języka polskiego
    • Wspomaganie rozwoju uczniów, ich recytatorskich i teatralnych zdolności
    • Przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym
    • Prezentowanie twórczości uczniów

    KLUB KRWIODAWSTWA

    Opiekunowie: Paweł Wiatr, Jadwiga Kowalczyk

    KOŁO PLASTYCZNE

    Opiekun: Katarzyna Sońta

  • Biblioteka szkolna

    Godziny pracy biblioteki szkolnej

    PONIEDZIAŁEK8.00 — 14.30 Monika Kowalik
    WTOREK8.00 — 14.30 Monika Kowalik
    ŚRODA8.00 — 14.30 Monika Kowalik
    CZWARTEK8.00 — 14.30 Monika Kowalik
    10.50 — 12.50 Agata Nowak-Wierzchowska
    PIĄTEK8.00 — 14.30 Monika Kowalik