Technik grafiki i poligrafii cyfrowej, projektowanie stron internetowych

Grafika komputerowa jest obecna na każdej stronie internetowej,  agencji reklamowej, we wszystkich firmach wydawniczych, drukarniach cyfrowych, telewizji czy w grach komputerowych. Od umiejętności grafika komputerowego zależy ostateczny wygląd bannerów internetowych, design stron internetowych, ulotek, gazet, czasopism kolorowych oraz książek. Kierunek technik grafiki i poligrafii cyfrowej z innowacją projektowanie stron internetowych przygotowuje do pracy w zawodzie grafika komputerowego i projektanta stron internetowych. To kierunek dla osób o twórczym myśleniu i wyobraźni.

Kwalifikacje zawodowe

Nauka na kierunku technik grafiki i poligrafii cyfrowej obejmuje dwie kwalifikacje tj.

  • PGF.04 przygotowanie oraz wykonanie prac graficznych i publikacji cyfrowych,
  • PGF.05 drukowanie cyfrowe i obróbka druków.

Po ukończeniu jednego z poziomów kwalifikacji,  otrzymuje się zaświadczenie o posiadaniu kwalifikacji zawodowych w danym zakresie, a ukończenie obu jest równoznaczne z uzyskaniem tytułu technika.

Dodatkowe umiejętności
Rozwój branży IT, gier komputerowych, rzeczywistości i technologii 3d spowodował, że jest ogromne zapotrzebowanie na pracę grafika komputerowego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracodawców i młodzieży szkolnej, kształcimy i przygotowujemy naszych uczniów do pracy w zawodzie grafik komputerowy i projektant stron internetowych.

Nauka zawodu
Oprócz przedmiotów ogólnokształcących nauka obejmuje przedmioty zawodowe teoretyczne, jak i praktyczne z grafiki i poligrafii cyfrowej oraz projektowania stron internetowych.
Zajęcia praktyczne odbywają się w szkole w profesjonalnie wyposażonej pracowni projektowania graficznego, druku cyfrowego oraz druku 3d.

Zajęcia praktyczne z grafiki komputerowej i projektowania stron internetowych
Uczeń uczący się w tym zawodzie zdobywa wiedzę z zakresu grafiki komputerowej, fotografii, multimediów oraz informatyki. W naszej pracowni projektowania graficznego, dzięki wyposażeniu jej w nowoczesny sprzęt i oprogramowanie, jesteśmy w stanie pokazać naszym uczniom wszystkie etapy opracowania i wytworzenia produktów poligraficznych. Podczas zajęć uczniowie pracują na programach graficznych takich jak:
Adobe Photoshop,
• Adobe Illustrator,
• Adobe Indesign,
• Corel Draw.

Szkolna pracownia przy współudziale projektu efs technik na 5+ jest wyposażona w profesjonalne tablety graficzne z ekranem lcd, skaner i drukarki 3d, aparaty fotograficzne, urządzenia do druku cyfrowego oraz kalibrowania i profilowania monitorów i drukarek.

Jeśli chcesz się nauczyć obsługi programów graficznych, urządzeń do druku cyfrowego, projektowania stron internetowych, interesujesz się fotografią, wybierz ten kierunek.

Projekty, staże, szkolenia
Uczniowie kształcący się w tym zwodzie realizują projekt „technik 5+”. W ramach projektu biorą udział w płatnych stażach w firmach zajmujących się grafiką komputerową i projektowaniem stron, odbywają bezpłatne kursy z zakresu projektowania stron internetowych, Adobe Photoshopa i Indesigna. Szkolenia prowadzone są przez profesjonalistów z danej branży, a po ich ukończeniu uczniowie otrzymają zaświadczenia i certyfikaty.

Zatrudnienie
Technik grafiki i poligrafii cyfrowej bez problemu znajdzie pracę w:
• Firmach tworzących strony internetowe, opracowujących animacje, klipy filmowe, prezentacje multimedialne,
• Studiach grafiki i fotografii cyfrowej,
• Agencjach reklamowych, agencjach public relations,
• Wydawnictwach,
• Drukarniach cyfrowych i offsetowych,
• Przemyśle poligraficznym,
• Firmach zajmujących się tworzeniem gier komputerowych.