Ostatnie pożegnanie

W sobotę 2 października 2021r. pożegnaliśmy p. doktor Józefę Stefanowską – Rybus, pseudonim „Poranek”, wspaniałą matkę, siostrę, przyjaciółkę, lekarkę, Polkę.

Pani Józefa była osoba niezwykłą – tak jak niezwykła była jej biografia, od sielskiego dzieciństwa w Kostopolu, poprzez tragiczny czasu okupacji i działalności partyzanckiej, po pracę lekarza i wykładowcy w Łodzi.

Los zetknął społeczność Zespołu Szkół Samochodowo-Usługowych z Panią Józefą kilkanaście lat temu, kiedy szkoła, postanowiła przyjąć imię Jej brata – Władysława „Oseta” Wasilewskiego.

„Poranek” była obecna w naszej szkole na uroczystości nadania imienia wraz ze swoimi bliskimi, by mogli czcić pamięć jej ukochanego brata Władka. W następnych latach spotykaliśmy się ze śp. Józefą w czasie ważnych wydarzeń z życia szkoły: na ślubowaniu klas pierwszych w Lasach Dalejowskich – miejscu śmierci Władysława, w czasie obchodów Dni Patrona, czy promocji książki poświęconej Osetowi.

Zawsze z ogromną życzliwością traktowała młodzież naszej szkoły, która była jej szczególnie bliska.

Dziękujmy dziś śp. Józefie za tę życzliwość, a szczególnie za to, że dla wielu ludzi może być przykładem, jak żyć dobrze, godnie, porządnie, a przede wszystkim – JAK ŻYĆ DLA DRUGIEGO CZŁOWIEKA.

Wierzymy w to, że teraz przebywa Ona u boku Pana Boga w krainie, w której nie ma bólu, cierpienia i rozpaczy, a jest wielki spokój, radość i szczęście. Wierzymy, że w tym lepszym świecie spotka swego ukochanego brata Władka.