WITAJ HISZPANIO !!!

Uczniowie Technikum Nr 3 z ZSSU rozpoczęli swoją hiszpańską mobilność w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność fundamentem sukcesu zawodowego”. 10 marca punktualnie o godz. 1:45 stawili się przyszli technicy pojazdów samochodowych, technicy usług fryzjerskich, technicy żywienia i usług gastronomicznych oraz technicy grafiki i poligrafii na zbiórce pod szkołą. Wraz z dwoma opiekunami Panią Dyrektor Haliną Sieczką oraz Panem Marcinem Karpetą 15-osobowa grupa młodzieży spakowała swoje bagaże do busa i udali się wszyscy na lotnisko im. Chopina w Warszawie. Po dotarciu na miejsce każdy z uczestników otrzymał bilet i przeszedł kontrolę bezpieczeństwa. Następnie wszyscy udali się do samolotu i zajęli przypisane im miejsca. Lot trwał około 3 godzin. Po wylądowaniu w Maladze naszych beneficjentów projektu odebrał opiekun z agencji pośredniczącej Euromind, i następnie przewiózł ich do Hostelu Inturjoven Torremolinos. Zakwaterowanie odbyło się bardzo sprawnie. Po zameldowaniu się oraz rozpakowaniu, wszyscy udali się na obiad. Był on w wersji szwedzkiego stołu. Każdy mógł zjeść to co lubi. Pierwszy dzień pobytu był bardzo intensywny. Po obiedzie i odpoczynku, wszyscy udali się na zwiedzanie miasta. Dzień zakończył się wspólną kolacją oraz rozmowami o wrażeniach pierwszego dnia pobytu w Hiszpanii. Od poniedziałku 11 marca każdy z uczestników projektu rozpocznie swoje 10 dniowe praktyki zawodowe u hiszpańskich pracodawców.

Projekt realizowany: w ramach programu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków FERS na zasadach programu Erasmus+: współfinansowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+).

KA122-VET – Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności osób uczących się i kadry w sektorze kształcenia i szkolenia zawodowego.