Technik usług fryzjerskich, kosmetyka i wizaż

W obecnych czasach fryzjer to nie tylko wykwalifikowany rzemieślnik, wykonawca fryzury, ale to również kreator wizerunku i wizażysta. Kosmetyczka zaś pomaga w tworzeniu ładnego, zdrowego wyglądu i dobrego samopoczucia człowieka.

Kierunek technik usług fryzjerskich z innowacją kosmetyka i wizaż przygotowuje do pracy w zawodzie fryzjer i kosmetyczka. To kierunek dla osób ceniących poczucie piękna i estetyki.

KWALIFIKACJE ZAWODOWE

Nauka w Technikum Usług Fryzjerskich obejmuje dwie kwalifikacje tj.

  • FRK.01. Wykonywanie usług  fryzjerskich
  • FRK.03. Projektowanie i wykonywanie fryzur

Po ukończeniu jednego z poziomów kwalifikacji,  otrzymuje się zaświadczenie o posiadaniu kwalifikacji zawodowych w danym zakresie, a ukończenie obu jest równoznaczne z uzyskaniem tytułu technika.

DODATKOWE UMIEJĘTNOŚCI

Rozwój branży fryzjersko-kosmetycznej  spowodował, że jest ogromne zapotrzebowanie na pracę w salonach kosmetycznych, SPA, gabinetach medycyny estetycznej, salonach fryzjerskich oferujących szeroką gamę usług ( również z zakresu kosmetyki ciała). Wychodząc naprzeciw  oczekiwaniom  pracodawców  i młodzieży szkolnej, kształcimy i przygotowujemy naszych uczniów do pracy w zawodzie kosmetyczka i fryzjer.

NAUKA ZAWODU

Oprócz przedmiotów ogólnokształcących nauka obejmuje przedmioty zawodowe teoretyczne, jak i praktyczne z fryzjerstwa i kosmetyki.

Zajęcia praktyczne z kosmetyki i fryzjerstwa odbywają się  w szkole w profesjonalnie wyposażonej pracowni kosmetycznej i fryzjerskiej. 

Zajęcia praktyczne fryzjerskie

W pracowni fryzjerskiej poza najnowszym sprzętem do diagnostyki i najnowszymi urządzeniami do zabiegów fryzjerskich jest wszystko to, co powinno być w profesjonalnie wyposażonym salonie fryzjerskim.  Każdy uczeń przypisany jest do kompletnie wyposażonego stanowiska pracy, gdzie uczy się wykonywania zabiegów fryzjerskich, obsługi aparatów, przygotowywania preparatów a także odpowiedzialności za powierzone mu mienie. Młodzież uczy się wykonywania zabiegów z zakresu pielęgnacji włosów i skóry głowy przy użyciu mikrokamery, strzyżenia włosów, np. gorącymi nożyczkami, zabiegów koloryzacji, stylizacji, prostowania keratynowego, zabiegów regeneracyjnych typu: Botox Platinium, Botox Organiczny, Olaplex i wiele innych.

Zajęcia praktyczne kosmetyczne

Szkolna pracownia kosmetyczna powstała przy współudziale projektu EFS Technik na 5+ i jest wyposażona w profesjonalne aparaty do peelingu kawitacyjnego, sonoforezy, kawitacji ultradźwiękowej, ultradźwięków, prądów galwanicznych, mikrodemambrazji diamentowej, laser E-Light IPL+RF po lampy LED i frezarki do paznokci. Zabiegi wykonuje się na profesjonalnych preparatach kosmetycznych znanych firm.

Jeśli chcesz się nauczyć wykonywania peelingu kawitacyjnego, sonoforezy,  mikrodermabrazji diamentowej, mezoterapii bezigłowej, stylizacji paznokci, przedłużania paznokci oraz zabiegów na dłonie, przedłużania czy zagęszczania rzęs oraz modelowania twarzy i makijażu, wybierz ten kierunek.

PROJEKTY, STAŻE, SZKOLENIA, KONKURSY

Uczniowie kształcący się w tym zwodzie realizują projekt „Profesjonalny technik- nauka, praktyka, praca” jak i „Technik 5+” . W ramach projektów  biorą udział w płatnych stażach w salonach fryzjerskich i kosmetycznych, odbywają bezpłatne kursy z zakresu koloryzacji, strzyżenia, przedłużania  i zagęszczania włosów oraz przedłużania, stylizacji paznokci i wykonywania makijażu. Szkolenia prowadzone są  przez profesjonalistów z danej branży, a po ich ukończeniu uczniowie otrzymają zaświadczenia i certyfikaty.

Nabyte umiejętności uczniowie prezentują w konkursach ogólnopolskich np.: „LOKI” czy regionalnych, zajmując czołowe miejsca.

ZATRUDNIENIE

Technik usług fryzjerskich i kosmetycznych bez problemu znajdzie   pracę   w renomowanych salonach fryzjerskich, fryzjersko – kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej, SPA. Absolwent tego kierunku może też prowadzić kompleksowe usługi doradztwa w dziedzinie stylizacji do sesji zdjęciowych, w studiach fotograficznych,  przy kampaniach reklamowych, pokazach mody, w dziedzinie charakteryzacji w teatrach, telewizji czy na planach filmowych. Posiada również kwalifikacje niezbędne do otworzenia własnej działalności gospodarczej lub kontynuowania nauki na studiach wyższych lub/i   szkole policealnej.